ładowanie
Wernisaż wystawy fotograficznej "Świętokrzyskie - bezpieczna przystań. Cudzoziemcy pośród nas"

Wystawa "Świętorzyskie - Bezpieczna Przystań. Cudzoziemcy pośród nas" - Podsumowanie projektu "Świętokrzyskie - dobre sąsiedztwo dla Ukrainy" 

14 września 2023 roku w Kielcach została otwarta niezwykła wystawa pt. „Świętokrzyskie - bezpieczna przystań. Cudzoziemcy pośród nas”, która stanowi wyjątkowe podsumowanie projektu "Świętokrzyskie - dobre sąsiedztwo dla Ukrainy" współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu Migracji i Integracji "Bezpieczna Przystań". 

W ramach tej niezwykłej wystawy mogliśmy podziwiać prace kieleckiego fotografa Grzegorza Sidła. Jego zdjęcia przyciągały uwagę swoją głębią i emocjonalnym przekazem. To właśnie na tych fotografiach uchwycone zostały historie i portrety  cudzoziemców, którzy znaleźli swoje miejsce w naszym regionie. 

Honorową obecnością zaszczycił nas Wojewoda Świętokrzyski oraz  przedstawiciele kieleckich urzędów i organizacji wspierających obywateli Ukrainy.  

Ta wystawa to nie tylko piękne zdjęcia, ale również przesłanie o otwartości i tolerancji. Pokazuje, że różnorodność kulturowa jest naszym bogactwem, a cudzoziemcy, którzy znaleźli swoje miejsce w Województwie Świętokrzyskim, przynoszą ze sobą cenne doświadczenia i historie. 

Wystawa „Świętokrzyskie - bezpieczna przystań. Cudzoziemcy pośród nas” to doskonały przykład tego, jak razem możemy tworzyć lepsze, bardziej otwarte i przyjazne społeczeństwo. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu! 

Inicjatorem wystawy jest Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód wraz z partnerami wspierającymi: Fundacją Pasiak Świętokrzyski oraz ZPAP Okręgu Kieleckiego.

Radio internetowe