ładowanie
Energetyczne Centrum Nauki – warsztaty przez zabawę i eksperymentowanie zachwyciły dzieci z Ukrainy

Zajęcia badawcze w ramach Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach obecnie są jedną z najpopularniejszych i najciekawszych form integracji ukraińskich dzieci i młodzieży w naszej Organizacji. Szczególnie w czasie wakacyjnym Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód starało się zapewnić dostęp do  warsztatów ECN jak największej liczbie zainteresowanych. Wszak w samych letnich kursach integracyjnych, organizowanych przez SIEW (19 VII 2023 – 29 VIII 2023), wzięło udział blisko 100 osób, a niemalże każdy uczestnik był zaciekawiony zajęciami eksperymentalnymi w Centrum.
Na warsztatach w laboratorium popularnonaukowym nasi podopieczni pojawiali się więc cyklicznie. Najchętniej uczestnicząc w zajęciach pn. „Świecące w ciemności – Luminescencja”. Ponadto nieodzownym elementem wypraw do ECN było odwiedzanie wystawy „Energia” -  ze stanowiskami interaktywnymi i kinem 3D.

Podczas obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy (zorganizowanych przez SIEW 24 VIII 2023)
Kielecki Park Technologiczny, w ramach którego funkcjonuje Energetyczne Centrum Nauki oraz Energetyczne Centrum Doświadczeń, przygotował dla najmłodszych uczestników wydarzenia wyjątkową ofertę warsztatową (w języku ukraińskim). Dzięki niej ponad 40 dzieci mogło uczyć się poprzez zabawę i eksperymentowanie (m.in. wypiekając breloczki z folii termokurczliwej, rozwiązując łamigłówki czy malując).

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo dla Ukrainy”, finansowanego w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu Migracji i Integracji „Bezpieczna przystań”

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!
(źródło: archiwum SIEW, Grzegorz Sideł – Fundacja „Pasiak Świętokrzyski”)

Radio internetowe