ładowanie
Ask a question
Zbiórka rzeczy dla ukraińskich uchodźców. Zasady i organizacja (aktualizacja)

Kielczanie niezwykle aktywnie włączyli się w akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. W różnych miejscach miasta organizowane są zbiórki darów. Największe z nich odbywają się w Punkcie Informacyjnym dla Cudzoziemców przy ulicy Sienkiewicza 78a i Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, ul. Zamkowa 5.

Koordynacją zbiórek i pomocy dla uchodźców w Kielcach zajmuje się Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód, które prowadzi Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców. Dary można przynosić do Punktu w Kielcach przy ul. Sienkiewicza 78a od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 12:00. 

Pomoc dla uchodźców przybywających do Kielc

Stowarzyszenie czeka również na informacje od mieszkańców o woli przyjęcia pod swój dach osób uciekających z Ukrainy. Chętni proszeni są o kontakt poprzez wypełnienie specjalnego formularza - https://docs.google.com/forms/. (w treści należy podać liczbę osób, które można przyjąć, na jaki okres, adres zakwaterowania oraz numer do kontaktu).

Natomiast osoby, które chcą zaoferować transport dla obywateli Ukrainy mogą się zgłaszać na pomocą formularza - https://docs.google.com/forms/d/e/

Pomoc finansową można przekazywać na nr rachunku:

mBank SA BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

50 1140 2004 0000 3702 8219 3848

Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód

z dopiskiem "Pomoc Ukrainie"

 

WAŻNE

Wszystkie osoby, które przyjęły uchodźców i potrzebują wsparcia (żywność, produkty dla dzieci, kosmetyki, środki czystości, NOWE ubrania itp.) zgłaszają się do siedziby Stowarzyszenia, Kielce, ul. Sienkiewicza 78a.

INFOLINIA

Cały czas działa infolinia w językach polskim, ukraińskim, angielskim i rosyjskim

+48573338377

oraz numer Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód 

+48796548507

The Asylum, Migration and Integration Fund
for foreigners in the Świętokrzyskie Voivodeship

Create an account and get a free support in our project

+ Sign up
Partners and cooperation